Türkçe
×
Tüm hakkı saklıdır. Sitemizde kullanılan tüm içerik ve görseller
Denklem Patent Ltd. Şti.’e ait olup izinsiz kullanımı hukuki yaptırıma tabidir.
İnviva

Coğrafi İşaret

Coğrafi işaret; belirgin bir niteliği, ünü diğer özellikleri itibariyle kökeninin bulunduğu bir yöre, alan, bölge veya ülke ile özdeşleşmiş bir ürünü gösteren işarettir. Gıda, tarım, maden, el sanatları ürünleri gibi ürünler ait oldukları yöreyle özdeşleşen özellikleri ve tarihi geçmişi bulunması şartıyla coğrafi işaret verilerek korunabilmektedir.

Coğrafi işaretler; ürünün kalitesini garanti etmesi, ürünün tanınmışlığını ve katma değerini arttırması ile ait olduğu yöreye ekonomik katkı sağlamaları açısından oldukça önemlidir.Coğrafi işaretler sayesinde, ürünlerin üretim metodu ve kalitesi garanti altına alınmakta, ürün taklitçiliği ile mücadele edilmekte, pazarlama olanakları arttırılmakta ve ekonomik getiri sağlayarak yerel üretim ile kırsal kalkınma desteklenmektedir.

Coğrafi işaret tescil başvurusunu;  kamu  kurum ve kuruluşları, ticaret, ziraat, sanayi ve esnaf odaları, dernekler, vakıflar ve kooperatifler yapabilmektedir.

Denklem patent olarak;

Coğrafi işarete konu olabilecek ürünlerinizi birlikte belirliyor ve Türk Patent kurumun belirlediği şartlara uygun şekilde müracaat süreçlerini gerçekleştiriyoruz.

Tescil sürecinde Türk Patent kurumunun, Üniversite veya kamu-kurum kuruluşlarından  başvuru konusu ürün ile talep edeceği raporlar ve  süreç içerisinde  kurumun kararlarına verilecek savunma vb. sile ilgili süreçleri sizler adını yürütüyoruz.

Tescil sonrasında belirli periyotlarda tescil ile ilgili kuruma sunulması gereken denetim raporu ile ilgili takipleri gerçekleştiriyoruz.

 

 || Denklem Patent Doğru İşlem Doğru Sonuç | Marka Hizmetleri, Patent Hizmetleri, Endüstriyel Tasarım Hizmetleri:, Faydalı Model Hizmetleri, Coğrafi İşaret Hizmetleri, Yurtdışı Tescil, Yurtdışı Patent Tescili, Konya Marka, Konya Patent

Bizimle Tanışın

DENKLEM
PATENT

Müşteri Memnuniyeti İlkesiyle Yola Çıkan Firmamız, Kişiye Yapılan Yatırımın En Büyük Sermaye Olduğunu Benimsemektedir. Müşteri odaklı yaklaşımımızla, sizin için en iyi çözümleri üretmeyi ve memnuniyetinizi sağlamayı amaçlıyoruz. Kaliteli ve özel hizmetler sunmaya devam ediyoruz.

Denklem Patent Doğru İşlem Doğru Sonuç | Marka Hizmetleri, Patent Hizmetleri, Endüstriyel Tasarım Hizmetleri:, Faydalı Model Hizmetleri, Coğrafi İşaret Hizmetleri, Yurtdışı Tescil, Yurtdışı Patent Tescili, Konya Marka, Konya Patent