Türkçe
×
Tüm hakkı saklıdır. Sitemizde kullanılan tüm içerik ve görseller
Denklem Patent Ltd. Şti.’e ait olup izinsiz kullanımı hukuki yaptırıma tabidir.
İnviva

Faydalı Model

Faydalı model koruması, genellikle mevcut bir ürün üzerinde teknik iyileştirmeler sağlayan buluşlara yöneliktir. Faydalı model belgesi almak için başvuru süreçleri, genellikle patent başvurularına kıyasla daha zaman ve maliyet açısından avantajlıdır.

Ancak, her buluş için faydalı model başvurusu yapılamaz. Faydalı model ile korunamayan başlıca buluş türleri şunlardır:

Kimyasal ve biyolojik maddeler,

Kimyasal ve biyolojik usuller/metodlar,

Bu usuller sonucu elde edilen ürünler.

Faydalı model başvurusu yapılırken, başvurulan buluşun belirli kriterlere uygun olup olmadığını değerlendirmek önemlidir. Kimyasal ve biyolojik alanlarda yapılan buluşlar 6769 Sınai Mülkiyet Kanunu gereği ancak patent ile korunabilmektedirler.

Faydalı model başvurusu yapmadan önce, başvurunun yapılacak buluşa uygunluğu, mevcut koruma sistemleri ve başvuru süreci hakkında profesyonel bir danışmanlık almak, başvuruyu yönlendirmek ve başarı şansını artırmak için önemlidir.

Faydalı model tescili, teknik bir gelişmeyi içeren ve sanayide kullanılabilir olan bir buluşun, Dünya’da yenilik kriterlerini karşılaması kaydıyla, belirli bir süre boyunca koruma sağlayan başvuru türüdür. Faydalı model, genellikle var olan bir nihai ürünün özelliklerindeki teknik iyileştirmeyi ifade eder.

 || Denklem Patent Doğru İşlem Doğru Sonuç | Marka Hizmetleri, Patent Hizmetleri, Endüstriyel Tasarım Hizmetleri:, Faydalı Model Hizmetleri, Coğrafi İşaret Hizmetleri, Yurtdışı Tescil, Yurtdışı Patent Tescili, Konya Marka, Konya Patent

Bizimle Tanışın

DENKLEM
PATENT

Müşteri Memnuniyeti İlkesiyle Yola Çıkan Firmamız, Kişiye Yapılan Yatırımın En Büyük Sermaye Olduğunu Benimsemektedir. Müşteri odaklı yaklaşımımızla, sizin için en iyi çözümleri üretmeyi ve memnuniyetinizi sağlamayı amaçlıyoruz. Kaliteli ve özel hizmetler sunmaya devam ediyoruz.

Denklem Patent Doğru İşlem Doğru Sonuç | Marka Hizmetleri, Patent Hizmetleri, Endüstriyel Tasarım Hizmetleri:, Faydalı Model Hizmetleri, Coğrafi İşaret Hizmetleri, Yurtdışı Tescil, Yurtdışı Patent Tescili, Konya Marka, Konya Patent