Türkçe
×
Tüm hakkı saklıdır. Sitemizde kullanılan tüm içerik ve görseller
Denklem Patent Ltd. Şti.’e ait olup izinsiz kullanımı hukuki yaptırıma tabidir.
İnviva

Patent

Patent; teknik özelliği olan buluşlar için fikir veya icat sahibine, üçüncü kişiler tarafından buluşun izinsiz olarak üretilmesini, satılmasını, kullanılmasını veya ithal edilmesini engellemek amacıyla tanınan belirli bir süre için verilen tekel hakkıdır. Patent koruması yalnızca sıfırdan tasarlanan birbuluşu içeren ürün-metod-formülasyoniçin tanınan hak olmayıp, var olan bir ürün-metot-formülasyondaki teknik problemlere getirilen çözümler içinde sağlanmaktadır.

Patent koruması;gerçek kişi, tüzel kişi veya kurumlar adına verilebilmektedir. Patent alabilmek için temel unsur, başvuru konusu ürünün-metodun-formülasyonun yalnızca Türkiye ile sınırlı olmayıp, Dünya‘da yeni olma şartıdır.Patent korumasının kapsamını başvuru esnasında resmi kuruma sunulan ve sonrasında kapsamı genişletilemeyen patent tarifnamesi ve istemler belirlemektedir.  Her başvuru araştırma ve inceleme gibi safhalardan geçmekte olup; müracaat edilen her patent tescil alamamaktadır.Başvuru esnasında doğru tarifname ve istem yazımı başvurunun tescil alabilmesi için büyük önem arz etmektedir.

Denklem Patent olarak;

Buluş konusu ile ilgili olarak başvuru öncesinde yenilik araştırması yapmak suretiyle süreç içerisinde karşılaşılabilecek benzer ürünler ile ilgili sizleri bilgilendirerek, patent tarifname ve istemlerinizi tekniğin bilinen durumuna dikkat ederek hazırlıyoruz.

Patent süreci içerisinde araştırma ve inceleme raporlarına gerekli teknik savunmaları vererek, başvurunuzun tescil alabilmesi için gayret gösteriyoruz.

Tescil sonrasında patentinizin devamlılığı sürdürebilmesi için gerekli olan yıllık harç takiplerini yapıyoruz.

Sektörünüz ve tescilli patent konularınız ile ilgili Türk Patent bültenlerini analiz ederek sizleri bilgilendiriyoruz.

Patent araştırması, patent danışmanlığı, patent tescili buluş sahiplerine sağlanan hizmetler arasında önemli bir yer tutmaktadır.

Patent Araştırması:

Patent araştırması, bir buluş konusunun ya da var olan yapı üzerinde gerçekleştirilen teknik iyileştirmenin daha önce yazılı veya görsel olarak kamuyla paylaşıp-paylaşılmadığını, benzer veya aynı konu üzerinde başka patentlerin olup-olmadığını kontrol etme sürecidir.  Patent başvurusu öncesi mevcut durumun değerlendirilmesi ve benzer buluşların varlığının belirlenmesi; özgün bir patent başvurusu yapabilmek için önemlidir. Patent araştırması; literatür taraması, veritabanı sorguları ve ilgili yayınlanmış kaynaklardaki mevcut patentlerin incelenmesini içerir.

Bu süreçlerin tümü, bir buluşun korunması ve yasal haklarının sağlanması adına önemlidir. Buluş sahiplerine, doğru strateji ve danışmanlık ile patent başvurularında yüksek başarı elde etmeleri amaçlanmaktadır.

Patent Tescili:

Patent tescili, bir buluşun yasal olarak korunmasını sağlamak amacıyla yetkili merci olan Türk Patent kurumuna yapılan resmi başvurudur. Hak sahibine belirli bir süre boyunca tek el olma imkanı tanır, böylece başkalarının patent konusu buluşunu izinsiz olarak kullanmasını önler. Patent tescili; başvuru, araştırma,inceleme ve onay aşamalarını içerir.

Patent Danışmanlığı:

Patent danışmanlığı, buluşunuz ile patent sürecinde başvurunuzun doğru hazırlanması için buluş sahibine rehberlik etme işlemidir. Başarılı bir patent başvurusu için uygun stratejilerin belirlenmesi ve başvuru sürecinin yönetilmesi adına buluş sahibine sağlanan danışmanlık sürecini içerir.

 || Denklem Patent Doğru İşlem Doğru Sonuç | Marka Hizmetleri, Patent Hizmetleri, Endüstriyel Tasarım Hizmetleri:, Faydalı Model Hizmetleri, Coğrafi İşaret Hizmetleri, Yurtdışı Tescil, Yurtdışı Patent Tescili, Konya Marka, Konya Patent

Bizimle Tanışın

DENKLEM
PATENT

Müşteri Memnuniyeti İlkesiyle Yola Çıkan Firmamız, Kişiye Yapılan Yatırımın En Büyük Sermaye Olduğunu Benimsemektedir. Müşteri odaklı yaklaşımımızla, sizin için en iyi çözümleri üretmeyi ve memnuniyetinizi sağlamayı amaçlıyoruz. Kaliteli ve özel hizmetler sunmaya devam ediyoruz.

Denklem Patent Doğru İşlem Doğru Sonuç | Marka Hizmetleri, Patent Hizmetleri, Endüstriyel Tasarım Hizmetleri:, Faydalı Model Hizmetleri, Coğrafi İşaret Hizmetleri, Yurtdışı Tescil, Yurtdışı Patent Tescili, Konya Marka, Konya Patent